w piłce  nożnej

sezon 2015 /2016

1. Organizator - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przeworsku ul. Budowlanych 9.

Rozgrywki odbywają  się pod nazwą MAAW-Sport PLH

2. Miejsce rozgrywek -Hala Sportowa im. T. Ruta w Przeworsku przy ul .Misiągiewicza 10.

- większa liczba zdobytych bramek

6. Spotkania rozgrywane są na boisku do piłki ręcznej (bramki 3m x 2m).

7. W rozrywkach mogą brać udział zawodnicy ,którzy urodzili się w roczniku 1999  i starsi .Zawodnik podczas rozgrywek może reprezentować wyłącznie jedną drużynę. O przynależności zawodnika do zespołu decyduje umieszczenie zawodnika na liście zgłoszeniowej.

8. Maksymalna ilość zawodników w zespole 15. W  wyniku długotrwałej kontuzji lub choroby wykluczającej zawodnika z gry można zastąpić  go nowym  zawodnikiem nie zgłoszonym do rozgrywek.(nie więcej niż dwóch w czasie sezonu). Minimalna ilość  zawodników do rozpoczęcia meczu 3+1.

9.Ilość zawodników na boisku: 5 (4 zaw. w polu + bramkarz).

10. Czas gry: 2 x 15- min., przerwa między połowami 2min .

11. Wślizgi niedozwolone są w bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem (rzut wolny bezpośredni).

12. Auty wznawiane nogą zza linii bocznej.

13. Zmiany powrotne (hokejowe) wykonywane tylko w wyznaczonej strefie.

14. W przypadku uderzenia piłki o sufit – wprowadzenie piłki z boku z wysokości kontaktu piłki z sufitem.

15. Odległość od piłki przy rzucie wolnym: 5m,odległość przy aucie 1m. Czas na wprowadzenie piłki zza linii 4 sekundy.

16. Rzut karny: z odległości 6 m.

17. Piłka wyrzucona ręką przez bramkarza może w powietrzu minąć linię połowy boiska.

18. Za brutalną grę lub niesportowe zachowanie: sędzia może przyznać żółtą lub czerwoną kartkę.        W przypadku otrzymania w meczu 2 żółtych kartek zawodnik zostaje ukarany czerwoną kartką co powoduje wykluczenie z gry. Zawodnik wykluczony nie może powrócić do gry, ani zajmować miejsca na ławce rezerwowych. Zawodnik rezerwowy może wejść do gry po upływie 2 minut od wykluczenia współpartnera, o ile wcześniej drużyna osłabiona nie straci bramki. W takim przypadku: jeżeli 4 zawodników gra przeciwko 5 i tracą bramkę, mogą uzupełnić skład; jeżeli obie drużyny mają po 4 zawodników i pada bramka – nie uzupełniają składu; jeżeli 3 zawodników gra przeciwko 4 lub 5 i traci bramkę– mogą uzupełnić skład tylko o 1 zawodnika; jeżeli obie drużyny mają po 3 zawodników i pada bramka – nie uzupełniają składu; jeżeli drużyna grająca w osłabieniu strzela bramkę, nie uzupełnia składu przed upływem 2 minut od chwili wykluczenia zawodnika. Uzupełnienie składu wymaga zgody sędziego czasowego, a w razie jego braku, drugiego sędziego.Za kara meczu lub dyskwalifikacja zawodnika (odsunięcie od gry w następnej kolejce).

19. Kartki:

- Każda kolejna 3,6,9,12,15 żółta kartka powoduje wykluczenie zawodnika z gry w kolejnym meczu.        - Decyzję o czasowym zawieszeniu zawodnika w rozgrywkach po otrzymaniu czerwonej kartki dokonuje   komisja sędziowska

20. Ostateczna interpretacja zaistniałych na boisku sytuacji spornych należy do sędziego spotkania.

21. Zespół który nie przybędzie na mecz będzie ukarany walkowerem 0 : 3. Drugi walkower za niestawienie się na mecz oznacza wykluczenie drużyny z rozgrywek.

22. Po 5 faulu w połowie sędzia dyktuje Przedłużony rzut karny z odległości 10 m. Obie drużyny w drugiej połowie rozpoczynają spotkanie z zerową liczbą fauli. Przy każdym rzucie karnym następuje zatrzymanie czasu. Faul w polu karnym po którym podyktowany jest rzut karny nie jest wliczany do liczby fauli zespołu.

23. Dłuższe przerwy w grze tj. kontuzja , wybicie piłki na trybuny- czas jest zatrzymywany.

24. Zespół użytkujący szatnie odpowiada za stan techniczny szatni.

25. Organizator w wyjątkowych sytuacjach zastrzega sobie prawo do przełożenia meczów danej kolejki na inny  termin o czym powiadomi  drużyny.

26. Zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek występują na własną odpowiedzialność a tym samym podpisują deklarację do gry w amatorskiej lidze halowej w piłce nożnej, informującą m.in. o wyłączeniu organizatora z jakiejkolwiek odpowiedzialności za uszczerbek na zdrowiu  oraz kontuzje wywołane grą w lidze.

27. Zgłoszenie oraz występ zawodnika w meczu ligowym oznacza akceptację wszystkich postanowień niniejszego regulaminu.